5 דברים שצריך לדעת על תיווך נדל"ן

 

5 דברים שצריך לדעת על תיווך נדלן

תיווך נדל"ן הוא מרכיב מרכזי בשוק הנדל"ן, המשמש ככזה המחבר בין קונים ומוכרים בעסקאות נדל"ן. מתווכים הם אנשי מקצוע מורשים הממלאים תפקיד רב-צדדי, והם מציעים מומחיות, היכרות רבה עם השוק וכישורי משא ומתן כדי להקל על קנייה ומכירה של נכסים. הם מסייעים ללקוחות בהיבטים שונים של תהליך הנדל"ן, החל מהערכת שווי ושיווק הנכס ועד הנחיית משא ומתן והבטחת עמידה בכל הדרישות החוקיות והחוזיות.

מתווכים בתחום הנדל"ן עשויים לעבוד באופן עצמאי או כחלק מחברת תיווך, המסייעת בייעול העולם המורכב והחדש של עסקאות נדל"ן, תוך שאיפה להשיג את התוצאות הטובות ביותר עבור הלקוח.

 

 

רישוי רלוונטי

העוסקים בתחום הנדל"ן, בדגש על תיווך נדל"ן, נדרשים לקבל רישיון לפעול כחוק. את הרישיון ניתן לקבל לאחר שעוברים בחינה, הכוללת התייחסות הן לפן התיאורטי והן לפן המשפטי הקשור לעולם הנדל"ן והתיווך בכלל. החוק בישראל קובע כי כל מי שרוצה לעסוק בתחום הזה חייב לעבור בהצלחה את הבחינות ולהחזיק ברישיון זה, כאשר אם יעסוק בתחום ללא הרישיון, הרי שזו עבירה על החוק. כדי לקבל את הרישיון יש לעמוד בפרמטרים הבאים: ראשית להיות אזרח או תושב ישראל, או עם היתר עבודה על פי חוק. שנית, להיות בן 18 ומעלה, לא פושט רגל וללא עבירות קודמות.

תפקיד ואחריות

מתווכים בנדל"ן משמשים כאלה המחברים בין קונים למוכרים, ועוזרים לשני הצדדים לנווט במורכבות של עסקאות הקשורות לנכסים שונים. הם בקיאים בשווקי נכסים מקומיים, ערכי נכסים ומגמות שוק, מה שמאפשר להם לספק הערכות שווי מדויקות של נכסים והמלצות לתמחור. מתווכים גם מטפלים גם בפן השיווקי, כולל פרסום בפלטפורמות השונות, ארגון וניהול משא ומתן בשם לקוחותיהם.

עמלות

מתווכים בדרך כלל מתוגמלים בעמלה המבוססת על הצלחה בלבד וממחיר המכירה הסופי של הנכס. אחוז העמלה יכול להשתנות אך הוא בדרך כלל בסביבות 1% עד 2% ממחיר המכירה + מע"מ, לכל צד. מבנה העמלות מעודד את המתווכים לעבוד בחריצות כדי להבטיח את העסקה הטובה ביותר עבור לקוחותיהם, שכן הרווחים שלהם קשורים, בסופו של דבר, להצלחת העסקה בפועל.

תיווך במסגרת עצמאית או כחלק מחברה

עבודת התיווך יכולה להיעשות במסגרת עצמאית או כחלק מחברת תיווך. מתווכי נדלן רבים כיום פועלים כעצמאיים, והם מספקים מענה ללקוחותיהם באופן ישיר ללא גורם נוספים המעורבים בכך. במקרים מסוימים, כדי לקדם עסקאות, הם נעזרים ומשתפים פעולה עם מתווכים אחרים.

מומחיות בשוק המקומי

אחד היתרונות המרכזיים בעבודה עם מתווך נדל"ן הוא ההיכרות המעמיקה שלו עם השוק המקומי. מתווכים יכולים לספק תובנות לגבי שכונות, בתי ספר, שירותים וערכי נכסים. מומחיות זו עוזרת לקונים לקבל החלטות מושכלות ולמוכרים לתמחר את הנכסים שלהם בצורה תחרותית. בנוסף, למתווכים יש גישה לרשת של אנשי מקצוע בתעשייה, כולל שמאים, עורכי דין בתחום המקרקעין ומלווי משכנתאות, מה שיכול לפשט את כל תהליך עסקת הנדל"ן.

זקוקים לשירותי תיווך נדל"ן?

בין אם אתם מעוניינים למכור נכס כלשהו ובין אם לקנות או אולי לשכור או להשכיר באזור גני תקווה, קרית אונו, יהוד מונסון, סביון, אור יהודה, פתח תקווה והסביבה, בתי תקווה, שיווק נדל"ן היא הכתובת הנכונה. משרד בתי תקווה עומד לרשותכם לאורך כל שלבי הליך המכירה או הקנייה ומבסס את פעילותו על ניסיונו הרב בתחום בכלל ובאזורי בקעת אונו בפרט. מעוניינים בפרטים נוספים? צרו קשר עם בנצי מסנברג – בטלפון 073-3260494. אני יותר מאשמח לעמוד לרשותכם ולסייע לכם בכל עניין ובקשה בתחום.

אולי יעניין אותך גם

לחצו לפתיחת הצ'אט
1
צריכים עזרה?
היי,
איך אפשר לעזור?